www.slaskietargimedyczne.pl Zapisy do żłobka Megamocni Gdańsk

Niewątpliwe każdy z nas słyszał o przeprowadzanej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, czy „Poczytaj mi mamo”. Nie bez powodu ktoś wpadł na pomysł, aby zwrócić uwagę, jak istotną rolę w życiu dziecka odgrywa zwykła książka. Bowiem książka, to nie tylko sposób na wypełnienie czasu opowiadaniem o księżniczce, czy smoku. Poprzez czytanie wywieramy ogromny wpływ na rozwój naszego dziecka.

Przede wszystkim jest idealnym sposobem na dobry i spokojny sen, gdyż czytanie przed zaśnięciem wycisza i uspokaja. Poza tym pobudza dziecko do myślenia oraz rozwija wyobraźnię dziecka, które stwarza sobie w głowie obrazki z wysłuchanej bajki. Dodatkowo poprzez codzienne czytanie wpływamy na powiększanie zasobu słów oraz lepsze wypowiadanie się dziecka, które przychodzi niezwykle łatwo i jest poprawne. Książka staje się również doskonałym materiałem do zabaw edukacyjnych.

Warto po przeczytaniu bajki zapytać dziecko o jego odczucia. Czy zachowanie babajagi było słuszne lub dlaczego Pinokio miał coraz dłuższy nos. Dzięki temu rozwijamy umiejętność czytania ze zrozumieniem, a także poznajemy odczucia dziecka. Obrazkowa książka może posłużyć także, jako pomoc w poznawaniu zwierząt czy kolorów.

Poproś dziecko, aby pokazało wilka, czy czerwone jabłko. Możesz także wskazać jakiś obrazek i zapytać, co to jest. To wspaniała forma zabawy, którą dzieci bardzo lubią. Dlatego w naszych domach nie powinno zabraknąć książek z najpiękniejszymi bajkami i kolorowymi obrazkami.

By Wiktor