nordils-media.pl https://lensen.pl/

Zanim na świat przyjdzie dziecko, musimy skompletować wyprawkę dla noworodka. Warto już wcześniej zaplanować, jakie akcesoria mają składać się na niemowlęcą wyprawkę, by oszczędzić sobie wielogodzinnych poszukiwań. Niezbędne będą odpowiednie ubranka, mebelki, kosmetyki i inne akcesoria. Co trzeba uwzględnić w takiej wyprawce dla dziecka?

Ubranka dla niemowlaka

Ubranka niemowlęce to jeden z ważniejszych elementów wyprawki.

Ciuszki powinny być uszyte z dobrej jakości naturalnych materiałów, które nie będą wywoływać alergii. Powinny nadawać się do prania w pralce i być przewiewne dla malucha. Niezbędne będą śpiochy, body i pajacyki z zatrzaskami, które ułatwiają ubieranie i przebieranie niemowlaka. Dziecko szybko rośnie, dlatego nie kupuj zbyt wielu ubranek w najmniejszym rozmiarze – lepiej kupić większe, by dziecko miało swobodę ruchów.

Mebelki do pokoju dziecka

Nasze mieszkanie powinna wzbogacić się o specjalne mebelki przeznaczone dla dziecka. Potrzebne jest przede wszystkim łóżeczko, najlepiej takie z regulowaną wysokością materaca. Na początku dziecko będzie leżało wyżej, ale im starsze, tym powinno leżeć niżej. Zwróć uwagę, by łóżeczko miało wyjmowane szczebelki.

Niezbędny będzie także materac, komplet pościeli, prześcieradło i poszewki. Pościel musi być wykonana z materiałów, które nie wywołają u dziecka alergii. Nie zapomnij także o przewijaku – miejscu do zmiany pieluszek i przebierania dziecka. Może być to przewijak nakładany na łóżeczko lub w formie większej komody z przewijakiem.

Przyda się także wanienka, w której będziesz kąpać malucha.

Kosmetyki do pielęgnacji dziecka

Kosmetyki wykorzystywane do pielęgnacji niemowlaka muszą być delikatne – bez żadnych konserwantów, zapychaczy, barwników i zapachów, które mogłyby wywołać uczulenie u dziecka. Niezbędny będzie zestaw do kąpieli – mydło i szampon, który nie szczypie w oczy, kosmetyki do natłuszczania, krem przeciw odparzeniom i krem ochronny.