www.ubikbc.pl http://eventino.pl/atrakcje/atrakcje-plenerowe/dmuchance/ Modele atomów i cząsteczek (fizyka, chemia)

W basenie, nad jeziorem i nad morze. W każdym z tych przypadków, warto postawić do akcesoria dla dzieci, które ułatwią naukę pływania, uatrakcyjnią zabawę i sprawią, że będzie ona bezpieczna. Jaki artykuły do pływania warto kupić z myślą o dziecku?

Podstawa – koło do pływania

Koła do pływania to podstawa przy wodnych zabawach! Zapewnia bezpieczeństwo dziecku, pomaga w nauce pływania, ale i dostarcza fajnej zabawy. Dmuchane koła dostępne są w przeróżnych wielkościach, kolorach i wzorach. Utrzymują dziecko na powierzchni wody i pomagają pokonać mu ewentualne lęki związane z wodą. Przed zakupem, sprawdź dla jakiego wieku przeznaczone jest dane koło. Stosunkową nowością są kołnierze dla mniejszych dzieci i niemowląt. Są to małe, dmuchane koła, która za pomocą rzepów przyczepia się do szyi dziecka, dzięki czemu maluch utrzymuje głowę nad powierzchnią, ale ma również swobodę ruchów.

Kolejne „dmuchańce” – rękawki i kamizelki

Dmuchane rękawki to zaraz po dmuchanych kołach najpopularniejsze akcesoria do pływania. Rękawki to szczególnie dobre rozwiązanie dla nieco starszych dzieci, powyżej 4. roku życia, które zdążyły oswoić się z wodą. Dmuchane rękawki nakłada się na ramiona dzieci, by utrzymywały ręce i głowę na powierzchni wody, ale pozwalały na swobodną pracę nóg. Rękawki najlepiej nadmuchiwać na ramionach dziecka, by nie dopuścić do ich ześlizgnięcia się podczas pływania. Z kolei dla dzieci, które dopiero rozpoczynają przygodę z wodą polecane są dmuchane kamizelki, które dają bardzo duże poczucie bezpieczeństwa.

Inne akcesoria do pływania

Kolejne akcesoria do zabaw w wodzie to materace i pontony, które mogą przybierać różnorodne kształty – delfiny, kaczki, krokodyle, samochody i inne. Z pewnością zapewniają świetną zabawę na basenie lub nad jeziorem!.