www.lococatering.pl

W okresie letnim, kiedy możemy korzystać z pięknej pogody, bardzo dużym powodzeniem cieszą się imprezy na świeżym powietrzy, które oferują liczne atrakcje plenerowe. Zazwyczaj możemy wówczas podziwiać ogromną scenę i występujących na niej artystów. Prawda jednak jest taka, że bez odpowiedniego nagłośnienia i oświetlenia, tego typu scena na niewiele by się zdała. Czego więc potrzebujemy, aby mieć pewność, że wybieramy dobry sprzęt sceniczny, który pozwoli nam na niecodzienną oprawę całej imprezy?

Odpowiednie nagłośnienie

Przede wszystkim bardzo ważne jest tutaj odpowiednie nagłośnienie. Takie, które pozwoli dotrzeć do różnych zakamarków danego placu czy lokalu.

Co więcej, powinno być ono dobierane nie tylko pod kątem tego, w jakim miejscu ma się odbyć dany koncert, ale również pod kątem tego, ile osób może w nim wziąć udział, w przeciwnym razie może się okazać, że słuchacze wyjdą niezadowoleni, bo dźwięk nie będzie do nich docierał, albo będzie zniekształcony. Dlatego tak ważne jest wybranie głośników tubowych, które są wysokotonowe. Będziemy mieli tutaj zapewnioną wysoką jakość dźwięku, sterowaną cyfrowo. Warto też zadbać o obecność głośników, które posiadają system bass-reflex, dzięki temu będziemy mogli uzyskać sporą moc maksymalną, a to pozwoli nam dotrzeć do słuchaczy w każdym zakamarku.

Oświetlenie też jest ważne

Oczywiście nie tylko ma być słychać co się dzieje na scenie, ale ma też być to widoczne.

Dlatego poza samym nagłośnieniem, bardzo ważne jest również jej odpowiednie oświetlenie. Warto zamontować stałe lampy na rampach, które będą oświetlały całą scenę, ruchome reflektory, które będą się poruszały automatycznie, jak i specjalne oświetlenie punktowe, którym będziemy mogli najeżdżać na poszczególne osoby. Jeśli takie oświetlenie będzie dobrze dobrane, to razem z dobrze dobranym dźwiękiem, będzie dawało nam gwarancję satysfakcji widowni, a to jest przecież najważniejsze. Co zrozumiałe, im lepszy sprzęt zostanie wykorzystany na scenie, tym większa będzie szansa, że wszystko uda się perfekcyjnie. Jednak nie zapominajmy, że poza samym sprzętem, niezwykle ważni są ludzie, którzy będą mieli zająć się jego podłączeniem i późniejszą obsługą.

Dlatego warto zadbać o to, aby zajmowali się tym profesjonaliści, którzy dobrze wiedzą, jak dobrać sprzęt do miejsca, w którym ma się odbyć taki koncert i jak wszystko ze sobą połączyć, tak aby efekt końcowy sprostał nawet najbardziej wymagającym gustom. Dlatego warto tutaj korzystać z najlepszego sprzętu i najlepszych specjalistów##.