koss polska Już dziś przetestuj nowe głośniki bluetooth do kina domowegoego

Nikt nie ma takich zdolności, aby osiągnąć perfekcję w jakichś działaniach, bez wcześniejszego treningu. Tak samo jest z dja’mi. Nawet jeśli ktoś ma świetny słuch, to nie oznacza to, że od razu będzie potrafił miksować w taki sposób, aby pociągnąć za sobą tłumy na imprezach. Dlatego właśnie tak ważne jest to, aby każdy początkujący dj, zaopatrzył się w niezbędny sprzęt.

Taki, który z jednej strony będzie w przystępnej cenie, a z drugiej będzie na tyle dobry, że faktycznie te treningi będą w stanie sporo dać i uzyskać świetną jakość miksowania.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim, żeby bawić się miksowaniem dźwięków, trzeba mieć do tego odpowiedni sprzęt, czyli mikser. Najlepiej na początek zaopatrzyć się w taki dwukanałowy, bez żadnych dodatkowych funkcji. Im mniej będzie on zautomatyzowany, tym lepiej nauczymy się wychwytywać tempo utworów za pomocą naszego słuchu.

Jeśli będziemy polegać tylko na elektronice, to szybko może się okazać, że w razie jej braku, nie będziemy potrafili sobie poradzić. Warto też zwrócić uwagę, żeby nasz mikser miał trzy poziomy tonów na każdym kanale: niskie, średnie i wysokie. To właśnie dzięki temu, będziemy mogli płynnie przechodzić między różnymi utworami.

O czym jeszcze warto pomyśleć?

Nawet jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę jako dj i nie jesteśmy pewni czy będziemy ją kontynuować przez dłuższy czas, to i tak warto się zaopatrzyć w dobrej jakości odtwarzać CD, najlepiej taki z wejściem na pendrive.

Wówczas na niewielkim nośniku będziemy mogli mieć sporo muzyki jako podkład. No i oczywiście podstawą będą również słuchawki, które pomogą nam wyciszyć wszystko to co będzie się działo dookoła nas, abyśmy lepiej słyszeli muzykę, którą miksujemy, a z drugiej strony nie będą zmuszały innych do słuchania naszej muzyki, kiedy będziemy ćwiczyć. Warto dopilnować, aby te słuchawki także były dobrej jakości, bo będą one nieodzownym elementem naszego grania. Nie ma znaczenia, że dopiero zaczynamy swoją przygodę z miksowaniem dźwięków.

Warto od samego początku ćwiczyć na sprzęcie dobrej jakości. A jeśli stwierdzimy, że chcemy dalej miksować i będzie nam to coraz lepiej szło, to zawsze będziemy mogli dalej rozbudowywać nasz sprzęt, aby dawał nam możliwość tworzenia jeszcze lepszej muzyki, która będzie zachwycała słuchaczy.