vegarestauracja.com.pl repliki szabli Kukiełki i pacynki

Szykując wyprawkę dla dziecka i kupując różne niezbędne akcesoria, nie możemy zapominać o kupieniu kocyka. Tutaj z pewnością staniemy przed dylematem, bo kupując tradycyjny kocyk będziemy musieli zdecydować czy chcemy tylko grubszy, aby korzystać z niego zimą, cieńszy na lato czy może powinniśmy skorzystać z jednego i drugiego. Jak się jednak okazuje, nie musimy już wybierać i wydawać podwójnie pieniędzy.

Jeśli tylko poczytamy opinie innych rodziców, to szybko się przekonamy, że świetnym rozwiązaniem będzie kocyk minky. Co prawda jest on wykonany z poliestru, jednak jeśli zapoznamy się z jego właściwościami, to nie będziemy mieli wątpliwości, że to właśnie w niego powinniśmy zainwestować.

O tym trzeba wiedzieć

Minky to polar, który jest w 100% sztuczny.

Jednak podczas jego produkcji korzysta się ze specjalnej, najnowocześniejsze technologii, która pozwala na wykonanie włókien, które swoją grubością nie przekraczają grubości ludzkiego włosa. To właśnie ten fakt sprawia, że kocyki minky są jedyne w swoim rodzaju i coraz więcej osób nie potrafi im się oprzeć. Przede wszystkim należy tutaj podkreślić, że są one bardzo przyjemne w dotyku, a to oznacza, że dziecku które zostanie nim opatulone, będzie naprawdę wygodnie.

Poza tym kocyk minky jest niesamowicie lekki, a jednocześnie bardzo ciepły, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że dziecku będzie pod nim ciepło i wygodnie. Z drugiej jednak strony chociaż to polar, to jednak ma właściwości oddychające, a więc będziemy mieli gwarancję, że nie będziemy przegrzewać naszego dziecka, dzięki czemu będziemy mogli z takiego kocyka korzystać również latem, chociażby do przykrycia jego stópek, kiedy zaśnie w wózku czy na podłodze podczas zabawy.

Co jeszcze?

Inną właściwością, która sprawia, że rodzice tak chętnie kupują kocyk minky jest fakt, że bardzo szybko schnie.

Jak wiemy przy dzieciach jest wiele prania i nie trudno o zabrudzenie kocyka, zwłaszcza jeśli często towarzyszy nam on podczas spacerów. Dlatego możliwość szybkiego jego wyprania i ponownego użytkowania jest bardzo ważna. Tym bardziej, że tego kocyka się nie prasuje, a i tak po praniu będzie prezentował się perfekcyjnie.

Jeśli dodamy do tego jeszcze jego wysoką wytrzymałość, różnorodność kolorystyczną i fakt, że perfekcyjnie będzie się sprawdzał przez kolejne lata, to nie powinniśmy być zaskoczeni, że coraz więcej osób kupuje kocyki minky. Kocyki minky to najlepszy zakup jaki możemy wykonać, jeśli chcemy aby nasze dziecko było szczęśliwe i miało miły w dotyku, a jednocześnie ciepły kocyk. My również będziemy z niego zadowoleni.