swede.pl

Producenci akcesoriów dla dzieci cały czas starają się wychodzić z różnymi propozycjami produktów, które mają pomóc w opiece nad najmłodszymi, jak i sprawić, aby były bezpieczne. Nic więc dziwnego, że co jakiś czas mamy nowe propozycje różnych produktów, a rodzice zastanawiają się, czy warto w takie coś zainwestować czy jednak nie. Obecnie dużym powodzeniem wśród świeżo upieczonych rodziców cieszy się kosz mojżesza. Dla jednych może to być fanaberia, zwłaszcza jeśli dziecko ma zwykłe łóżeczko, dla innych jest to coś, co każdy powinien mieć, jeśli w jego domu przebywa malutkie dziecko.

Jakie zalety ma więc ten kosz, że z zjednuje sobie coraz więcej osób?

Trzymajmy się faktów

Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę z tego, że kosz mojższa jest bardzo lekki i poręczny. To oznacza, że spokojnie możemy go przenosić z jednego miejsca do drugiego. Nie ma znaczenia czy jesteśmy w sypialni, w kuchni czy na tarasie, taki kosz mojżesza będziemy mogli zabrać zawsze ze sobą i cały czas pilnować co się dzieje z dzieckiem. Nawet będziemy mogli go zabierać jadąc do dziadków.

Dodatkowo mamy do niego proponowany stelaż, zarówno taki ze zwykłymi nogami, jak i na biegunach, więc będziemy mogli wybrać to, co bardziej będzie nam pasowało. Kolejną jego zaletą jest to, że jest stosunkowo mały, a więc nie tylko będzie nam go łatwo przenosić, ale również dziecko ma mniej miejsca, więc będzie się w nim czuło tak, jakby było cały czas w brzuchu mamy, co dodatkowo może pomóc mu w zasypianiu. Jeśli obawiamy się, że trudno będzie nam taki kosz utrzymać w czystości, to nie mamy się czego bać. Jego obszycie spokojnie możemy ściągnąć i wyprać, albo założyć inne, co pozwoli nam zmienić jego wygląd.

To nie wszystko

Im więcej zalet ma jakiś produkt, tym z pewnością lepiej, dlatego warto wiedzieć, że kosz jest przewiewny, a więc dziecko nie będzie się w nim pocić, a jednocześnie też jest w nim ciemniej niż w zwykłym łóżeczku, co także będzie korzystne dla dziecka. Jeśli zdecydujemy się na kosz dobrej jakości, to zyskamy również mocne i wytrzymałe uchwyty, dzięki którym będziemy mogli przenosić kosz mojżesza nawet wtedy, gdy będzie w nim leżało dziecko. Taki kosz z powodzeniem może robić również za dostawkę do łóżka, albo może leżeć obok nas na łóżku, jeśli nie chcemy mieć dziecka obok siebie, obawiając się, że je przydusimy w nocy – w takim koszu będzie bezpieczne, a karmienie łatwiejsze. Nie ulega wątpliwości, że posiadanie takiego kosza mojżesza to świetna sprawa.

Ma on wiele zalet, które z pewnością warto wziąć pod uwagę. Minusem może być stosunkowo wysoka cena i fakt, że jest niewielki, a więc dziecko będzie w nim tylko przez kilka pierwszych miesięcy. Nie mniej, warto rozważyć jego zakup.