czekoladki na dzień mężczyzny

Organizm noworodka funkcjonuje pod wieloma względami zupełnie inaczej niż organizm osoby dorosłej, o czym należy pamiętać. Te różnice dotyczą także snu. Dziecko na początku nie dostrzega zależności pomiędzy dniem a nocą. Nie można też powiedzieć, że śpi lub jest w pełni rozbudzone.

Trwa u niego raczej stan czuwania, swoistego pół-snu. Z czasem zaczyna się to zmieniać i dziecko normalnie zasypia, jednak drzemki trwają krótko. Wystarczy mu kilka minut na regenerację sił. Jednak gdyby istniała możliwość dokładnego zsumowania czasu okazałoby się, że w ciągu doby nasz maluch śpi nawet kilkanaście godzin.

I nie byłoby w tej statystyce nic zaskakującego. Trzeba zadbać również o komfort dziecka, tak aby spało w jak najlepszych warunkach. Utarło się, że od pojawienia się w domu malucha kładziemy do łóżeczka, które jest miękkie i przestronne. łóżeczka dziecięce są świetnym rozwiązaniem, ale nie od razu.

Lepiej będzie przygotować dziecku posłanie kołyski, koszyka lub głębokiego wózka. Twarde ścianki można wyłożyć miękkim pluszem lub poduszkami. Powstanie tym samym przytulne miejsce, w którym noworodki czują się podobnie jak w brzuchu mamy. W celu uniknięcia nocnego wstawania, które jest normą w przypadku małych dzieci, można rozważyć wzięcie dziecka do łóżka.

Wówczas będzie można go karmić prawie przez sen. Rozwiązanie to jest bezpieczne, albowiem matka instynktownie układa się w taki sposób, by nie przydusić małego. Poza tym mając dziecko przy piersi śpi się bardzo czujnie. Jak w każdej kwestii, tak i w przypadku snu u niemowląt należy zachować spokój.