valhalla.net.pl www.archivorthodoxy.org Karuzela na plac zabaw

Im więcej nasze dziecko będzie miało propozycji na aktywne spędzanie wolnego czasu, tym większa będzie szansa na to, że faktycznie będzie wybierało ruch, zamiast siedzenia w domu. Dlatego też warto zadbać o to, aby miało dostęp do jak największej liczby różnych akcesoriów, które ten ruch będą zapewniały. To też oznacza, że powinniśmy podarować dziecku rolki, ale jakie wybrać, aby mieć pewność, że dokonaliśmy odpowiedniego wyboru?

Różne możliwości

Jeżeli podjęliśmy decyzję, że chcemy naszemu dziecku kupić rolki, to przede wszystkim powinniśmy się zastanowić jakie powinny one być. Tutaj ważny będzie również wiek naszego dziecka i jego doświadczenie w jeździe na takim sprzęcie. Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić, czy chcemy wybrać model, w którym będziemy mieli oferowane same rolki, czy może jednak taki, gdzie będziemy mogli zmienić je w łyżwy. Takie rozwiązanie sprawi, że nasza pociecha będzie mogła z nich korzystać nie tylko latem, ale również zimą.

Poza tym, warto także wziąć pod uwagę wiek dziecka. Jeśli jest to kilkulatek, który dopiero zaczyna swoją przygodę z rolkami, to warto wybrać takie modele, w których kółka nie kręcą się zbyt szybko, a to da nam pewność, że dziecko cały czas będzie się poruszało taką prędkością, w której wszystko będzie miało pod kontrolą. Jeśli jednak chcemy rolki kupić dla starszego dziecka, wówczas możemy sobie pozwolić na taki ich typ, w którym te kółka będą się już obracały znacznie szybciej.

Mają rosnąć razem z dzieckiem?

Co więcej kupując rolki warto wiedzieć, że możemy wybrać takie, które mają tylko jeden rozmiar. Jeśli stopa naszego dziecka urośnie, to już nie będzie mogło z takich rolek korzystać. Jednak możemy również wybrać taką ofertę, w której rolki, przynajmniej przez jakiś czas, będą rosły razem ze stopą naszego dziecka.

Po prostu będą one rozsuwane, a to będzie oznaczało, że będą mogły służyć znacznie dłużej, niż ten wcześniej przywołany model. Dodatkowo dla młodszych dzieci możemy wybrać rolki, które będą się zmieniały wraz ze zdobywanymi umiejętnościami. Najpierw mogą mieć trzy kółka, z których dwa będą z tyłu, a jedno z przodu, więc będą bardzo stabilne i dziecko nie będzie miało problemów z utrzymaniem równowagi. Kiedy już nauczy się na nich jeździć, będziemy mogli ustawić kółka w jednej linii, a nasze dziecko wejdzie na kolejny stopień nauki. Takie stopniowe przyzwyczajanie się do rolek, może być naprawdę dobre. Warto zobaczyć jakie rolki są proponowane dla naszego dziecka i zastanowić się, które z nich okażą się być najlepsze.